Zulte Waregem en KRC Genk spelen gelijk
KRC Genk heeft 1 - 1 gelijk gespeeld op het veld van Zulte Waregem. Jens Naessens scoorde voor Zulte Waregem, Jeroen Simaeys in blessuretijd voor Genk.
Gezond agressief Zulte Waregem
Genk coach Mario Been koos voor Anele als centrale middenvelder ter ondersteuning van Tözser. Camus (geblesseerd) en Barda (geschorst) speelden niet. Achteraan links maakte nieuwkomer Tshimanga meteen zijn debuut. Vanden Borre behield zijn plaats op de rechtsachter. Vooraan kreeg Vossen de ondersteuning van Benteke. Bij Zulte Waregem viste de teruggekeerde coach Francky Dury Habib Habibou meteen op in de basis. Ook de van Standard teruggekomen Berrier kreeg meteen een basisplaats. Zulte Waregem was duidelijk het meest agressief in de duels. Vol overgave probeerde de West Vlamingen Genk bij de keel te grijpen. De jongens van coach Dury slaagde erin heel wat gevaarlijke standjes te creëren voor het KRC doel. De Genkse verdedigers en doelman Köteles slaagden er met veel moeite in om overeind te blijven. Anele en Vanden Borre pakten al snel geel. Toch was het Genk dat de beste kans van de eerste helft kreeg. Een knappe doorsteekpas van Tozser belandde bij Benteke die mooi aanpakte, draaide rond doelman Bossut maar zijn trap via de binnenkant van de paal terug het veld zag in rollen. Aan de overkant was Zulte Waregem meermaals dichtbij de openingstreffer, zo stierf een kopbal van Habibou op hoekschop van Berrier op de buitenkant van de paal. Genk mocht al bij al tevreden zijn met de 0 – 0 stand aan de rust.
Jeroen Simaeys in blessuretijd
De druk die Zulte Waregem in de eerste helft aanhield verstomde aanvankelijk bij aanvang van de tweede helft. De eerste dubbele kans was voor Genk. Vossen speelde zich mooi vrij rond de elfmeter stip maar werd net op tijd geblokt. De rebound kwam bij Buffel die op doel schoot, Bossut redde. Een scherpe voorzet van De Bruyne geraakte even later net niet tot bij Benteke. Zulte Waregem was in het vierde kwartier nog eenmaal gevaarlijk. Geharrewar voor het doel van Köteles werd door Genk met wat geluk weggeruimd. Het al bij al verdiende doelpunt van Zulte Waregem kwam er op minuut 68’. Een voorzet van Berrier bereikte de vrijstaande Naessens die gemakkelijk kon binnenkoppen. Aan de overkant was Genk direct terug gevaarlijk. De voorzet van De Bruyne werd na een hakje van Benteke in hoekschop gewerkt. Coach Been reageerde en haalde Vanden Borre naar de kant voor Kennedy. Genk zette meer druk en de vermoeidheid begin Zulte Waregem parten te spelen. Dugary kwam dichtbij de gelijkmaker maar trapte van dichtbij onbesuisd over het doel van Bossut. Been bracht ook Ayub, Nadson kwam naar de bank. Het venijn voor Zulte zat in de blessuretijd. Simaeys lukte de gelijkmaker en Buffel ei zo na de winninggoal. Al bij al een gevleid gelijkspel.
Zulte Waregem: Bossut, Colpaert, De Fauw, Maréval (54’ Hamalainen), Sterckx, Habibou (68’ Rossini), Chevalier, D’Haene, Naessens, Delaplace en Berrier (92' Trajkovski).
KRC Genk: Köteles, Vanden Borre (72’ Kennedy), Nadson (83’ Ayub), Simaeys, Tshimanga, Buffel, Töszèr, Anele, De Bruyne, Vossen (60’ Dugary) & Benteke.
Doelpunten:
68’ 1 – 0: Naessens
91’ 1 – 1: Simaeys
Gele kaarten: Anele, Vanden Borre, Tozser , Rossini
Scheidsrechter: Peter Vervecken






