De tijd vliegt voorbij. Terwijl Zakaria El Ouahdi en Bilal El Khannouss nog steeds actief zijn op de Olympische Spelen in Frankrijk, staat speeldag 2 van de vaderlandse competitie alweer voor de deur. Na het gelijkspel van vorig weekend tegen Standard, gaan onze jongens zaterdag in Leuven vastberaden op zoek naar de eerste driepunter. 
 

Voor de uitwedstrijd in het King Power at Den Dreef Stadion kan Thorsten Fink voor het eerst dit seizoen rekenen op Carlos Cuesta. De Colombiaan, die in juli nog de finale van de Copa America speelde, keert terug in de selectie. Ken Nkuba viel vorig weekend geblesseerd uit en is niet inzetbaar. "We zijn blij dat Carlos terug is. Hij brengt kwaliteit en ervaring mee, wat ons extra opties geeft. Voor Marc McKenzie komt een plaats in de wedstrijdselectie nog te vroeg," aldus Fink.

Thorsten Fink verwacht een sterkere tegenstander dan afgelopen weekend, toen de Rouches op bezoek waren in Genk. "OH Leuven heeft zeker kwaliteiten en een goede coach. Ik schat hen hoger in dan Standard Luik. Ze spelen thuis en willen een goede indruk achterlaten op hun publiek. We moeten op onze hoede zijn, want Leuven kan gevaarlijk zijn. De goede verdedigende prestatie van afgelopen weekend geeft me echter vertrouwen. Onze defensie staat stabiel, en met Mike Penders hebben we een betrouwbare doelman. Hij heeft deze week opnieuw een goede indruk achtergelaten. Het is nu vooral belangrijk om onze kansen te benutten. Op dat vlak hebben we een goede week gehad. De automatismen verlopen steeds beter en de jonge spelers pikken de dingen snel op, wat me tevreden stemt."

Veel spelers laten zich inmiddels positief opmerken. "Yira Sor viel vorig weekend goed in, maar is nog niet klaar voor 90 minuten. Patrik Hrosovsky heeft deze week op training laten zien dat hij een meerwaarde kan zijn voor ons. Ik ben tevreden met de opties die ik nu heb. Op veel posities hebben we meerdere keuzes. Ook aanvallend zijn er verschillende opties. Hyeon-Gyu Oh is een bewegelijke aanvaller, maar ook hij heeft nog wat tijd nodig om zich aan te passen aan onze speelstijl. We zullen iedereen nodig hebben dit seizoen, zowel op het veld als daarbuiten. Het doet me daarom deugd dat het bezoekersvak zaterdag uitverkocht is."

Ook Joris Kayembe kijkt met een goed gevoel uit naar de eerste wedstrijd op verplaatsing. “We hebben er een goede week opzitten. De automatismen worden beter en beter. Je merkt dat de jonge gasten snel dingen oppikken. De aanwezigheid van Mark en Carlos zorgen bovendien voor extra ervaring op training. Samen met een uitverkocht bezoekersvak gaan we voor de drie punten.”

We zien ons in Leuven, Genkies.