De tweede oefenwedstrijd op zomerstage werd gespeeld op de piekfijne grasmat van het Genkse basecamp in Marienfeld. Tegenstander van de dag: het Duitse Hannover 96, uit de 2. Bundesliga. Op het programma: twee keer 70 minuten met twee verschillende selecties.

Opstelling eerste 70 minuten: Van Crombrugge, El Ouahdi, Sadick, Smets, Medina, Bangoura (’45 Sattlberger), Heynen (’45 Hrosovsky), Heymans, Oyen, Oh, Sor.

De videoanalyse had duidelijk gemaakt dat de Duitsers stevig zouden pressen. En al snel bleek dat ook in de praktijk. Bundu draaide zich na amper 7 minuten vrij en trapte onhoudbaar voorbij Van Crombrugge. Nauwelijks twee minuten later stond het al 2-0, na een ingooi die via Ghita’s hoofd met een boog in de verste hoek verdween.

Een wake-upcall voor de Genkies, die meteen antwoordden. Daan Heymans met een subtiel hakje, maar Oh werd afgeblokt. Even later vond Medina na een een-tweetje met Oyen de ruimte, maar zijn schot ging voorlangs. Na een vlotte aanval via meerdere stations kreeg Oyen opnieuw een kans, maar deze keer zat de doelman er goed tussen. Oh bleef zoeken naar zijn moment en in minuut 31 kreeg hij loon naar werken: Bangoura snoepte op het middenveld de bal af om onze Zuid-Koreaan te lanceren. Die haalde in zijn gekende stijl hard en loepzuiver de aansluitingstreffer binnen.

Ook in de tweede keer 35 minuten legde Genk het betere van het spel op de mat, zonder meteen te scoren. Medina vond Oh opnieuw, de keeper zat ertussen. Met 45 minuten in de benen kwamen Heynen en Bangoura naar de kant. Het belette onze jongens niet om de forcing te blijven voeren en er bij momenten vlijmscherp uit te komen. Het leidde tot een resem kansen die in eerste instantie het net niet vonden. Oh mikte voorlangs, Sattlberger kopte over, Sor knalde naast, en Medina werd net op tijd afgestopt na een mooie diepe bal van Hrosovsky. De verdiende gelijkmaker kwam er uiteindelijk toch: een hoekschop werd door Heymans aan de eerste paal verlengd. De doelman redde nog, maar Sadick was goed gevolgd en trapte hard en hoog binnen: 2-2 na 70 minuten voetballen.

Opstelling tweede helft: Lawal, Nkuba, Kongolo, Palacios, Kayembe, Sattlberger (’115 Manguelle), Hrosovsky (’115 De Wannemacker), Karetsas, Adedeji-Sternberg, Tolu (’120 Mirisola), Steuckers (’115 Yokoyama).

In het tweede blok van 70 minuten mocht Tobias Lawal voor de eerste keer het Genkshirt aantrekken. Ook Jarne Steuckers, terug na een lichte blessure, maakte opnieuw minuten. We kregen hetzelfde spelbeeld als in de eerste helft, met Genks voordeel. Hannover kon nog even prikken met een kopbal op de lat en een poging die door Lawal werd gestopt, maar het was Genk dat de wedstrijd controleerde. Het bewijs daarvan: Kos met een heerlijke beweging in het centrum en een slimme bal op Noah – helaas nét te ver. Maar even later was het wel prijs: Steuckers stuurde Kos perfect diep en toen ging het snel. Voorzet in één tijd tot bij Tolu. Dito afwerking. Een 2-3 uit het boekje. Tien minuten later stond diezelfde Tolu opnieuw op de juiste plek. Na een voorzet van Nkuba kopte hij zijn tweede van de namiddag tegen de touwen. Hannover probeerde nog te counteren, maar Lawal stond pal.

Ook in de laatste 35 minuten bleef Genk dominant met mooie combinaties, veel beweging en opnieuw kansen: Tolu trapte voorlangs, Noah testte de doelman meermaals. Het dichtst bij een doelpunt kwam hij na een gekende dribbel naar binnen en krul richting de verste paal. Maar de Duitse doelman redde met de vingertoppen. Op de daaropvolgende corner kopte Kayembe aan de eerste paal over.

Eindstand na 140 minuten: 2-4 voor blauw-wit. Een overtuigende prestatie. Zaterdag en zondag slijpt Fink de laatste randjes eraf op stage. Volgende week zien we elkaar in de Cegeka Arena voor een mooie affiche tegen het Spaanse Rayo Vallecano uit La Liga tijdens onze jaarlijkse fandag.