Na de derbyzege op Stayen konden Fink en zijn team met een 6 op 6 de interlandbreak in. Daarvoor moesten we eerst voorbij Dender FCV. Maar na amper 10 minuten knalde Bruny Nsimba een afvallende bal in één tijd snoeihard in de winkelhaak. Van Crombrugge was kansloos. In een moeilijke eerste helft waarin de bezoekers er kort opzaten, hadden we het moeilijke om het blok van Dender te ontwrichten. Tot Bryan Heynen op slag van rust een corner van Jarne Steuckers onhoudbaar binnenkopte. Zijn eerste van het seizoen, maar meteen een belangrijke. Meteen nadien had Steuckers ons nog op voorsprong kunnen brengen, maar zijn vrije trap strandde op de lat. Na 10 minuten in de tweede helft viel Dender met 10 na een tweede gele kaart voor Viltard. Met een man meer gingen we op zoek naar de overwinning, maar de bezoekende doelman onderscheidde zich op inzetten van Medina en Steuckers. Aan de overkant hield Van Crombrugge ons enkele keren knap recht. Met nog 10 minuten op de klok achtte Ken Nkuba zijn moment gekomen. Vanuit de tweede lijn zette hij de voorsprong op het bord na een heerlijke knal. In het slot kroonde Van Crombrugge zich tot man van de match met een ultieme redding. Zo trekken we met een 6 op 6 de interlandbreak in.
Hendrik Van Crombrugge: “Overwinning op karakter”
We komen vroeg op achterstand. Dan weet je dat iedereen een tandje moet bijsteken. Ik ben blij dat ik mijn steentje daaraan heb kunnen bijdragen. Deze overwinning doet veel deugd. Het was er eentje op karakter. Het goede voetbal zal wel volgen.”
Thorsten Fink: “De overwinning was het belangrijkste”
Ik ben blij met de overwinning. Het belangrijkste was dat we de drie punten konden thuishouden. Maar we hebben veel zaken om te verbeteren. Ik ben blij met het karakter dat mijn spelers hebben getoond door terug te vechten. De doelmannen aan beide kanten waren de tweede beste spelers op het veld. Maar de onze was de beste. Er was na de wedstrijd van donderdag wat twijfel in de groep gekropen. En de beste remedie tegen twijfel is winnen. En dat hebben we gedaan.