Junya Ito schittert voortaan opnieuw in het blauw-wit van KRC Genk. Na zijn terugkeer van Stade de Reims krijgt de Japanse winger rugnummer 10 toegewezen. Een symbolisch nummer dat eerder gedragen werd door clubiconen als Bilal El Khannouss, Ally Samatta, Josip Skoko en Thórdur Gudjónsson.

Tussen 2019 en 2022 speelde Ito 3,5 seizoenen voor KRC Genk, waarin hij uitgroeide tot een absolute smaakmaker. De “Iiiiiiiiiitooooo”-gezangen staan in elke Genkie zijn geheugen gegrift. Ito won elke collectieve prijs die op het hoogste niveau in België te winnen valt. Hij had een sleutelrol in het behalen van de landstitel, de Beker van België én de Supercup. Zijn statistieken spreken boekdelen: met 29 goals en 49 assists in 144 officiële wedstrijden was hij gemiddeld om de twee wedstrijden rechtstreeks betrokken bij een doelpunt. In het seizoen 2021–2022 werd hij bekroond met de Pro Assist Award (16 assists) en maakte hij het Doelpunt van het Jaar tegen OH Leuven met een typische Ito-actie: naar binnen snijden en in de verste hoek binnenkrullen.

Het rugnummer 10 is een erkenning voor wat Junya al betekend heeft voor de club, maar tegelijk ook een blijk van vertrouwen in wat nog komt. Met zijn ervaring, snelheid en flitsende acties kan hij opnieuw een sleutelspeler worden in het aanvallende compartiment van blauw-wit.

Gratis bedrukking in de webshop

Om de terugkeer van Junya Ito te vieren, kan je vanaf zaterdag 20.00 uur bij aankoop van een nieuw shirt gratis 'Ito' en rugnummer 10 laten bedrukken. Wees er snel bij. De actie loopt enkel dit weekend en sluit zondagavond om 23.59 uur. Heet onze stille krijger uit Japan opnieuw welkom en draag zijn shirt met trots.

Scoor hier je shirt