Naar Leuven voor een grote stap richting play-off 1

04-04-2021

April. De laatste rechte lijn. Drie speeldagen resten ons nog in de reguliere competitie, en er moeten nog altijd meerdere beslissingen vallen. KRC Genk zit nog altijd in een gunstige uitgangspositie om straks in mei deel te nemen aan play-off 1. Door de onverwachte thuisnederlaag van KV Oostende tegen hekkensluiter Waasland-Beveren, krijgt onze ploeg een uitgelezen kans om een grote, mogelijk beslissende stap te zetten. Winnen in Leuven en we reiken de hand naar dat felbegeerde ticket. Volkomen verdiend ook, als je sinds begin november onafgebroken in de top 3 kampeert. Maar let op: OHL is bezig aan een knap seizoen. Als promovendus steevast in de linkerkolom staan en nu nog altijd zicht hebben op een extra maand voetbal in de play-offs is zondermeer knap. Met Thomas Henry, Xavier Mercier en Kamal Sowah hebben ze een trio dat niet zo heel veel moet onderdoen voor Onuachu, Bongonda en Ito. OHL legde dit seizoen in het eigen 'King Power at den Dreef stadion' zowel Club Brugge, Antwerp als Anderlecht al over de knie. Anderzijds: moeilijk gaat ook. Dat bewezen onze Genkies in Charleroi en voor de beker in Anderlecht, in wat de laatste twee uitwedstrijden waren voor onze ploeg. Cruciale matchen, allebei. Net zoals deze, op Paasmaandag. Volle 1962 dagen na onze vorige passage aan Den Dreef. In november 2015 wonnen we met 1-3. Leandro Trossard stond toen nog op de linksbuiten bij OHL, op huurbasis van Genk. Zo lang geleden dus. 

 

Selectie van 20, zonder geschorste Lucumí maar mét Heynen en Kouassi

De interlandbreak heeft voor onze ploeg geen nare sporen nagelaten. Alle uitgevlogen Genkies zijn behouden teruggekeerd, en met een positieve mindset. Gescoord, gewonnen: dan kom je met een versterkt gevoel terug. Het zal blijken. De selectie heeft de wedstrijd drie dagen als een geheel kunnen voorbereiden. Behalve Dries Wouters - nog niet topfit na zijn kuitblessure - en Jhon Lucumí - geschorst na z'n vijfde gele kaart tegen Standard - is iedereen inzetbaar. Ook kapitein Bryan Heynen, die sneller dan gevreesd alweer speelklaar is. Eboué Kouassi keert terug in de selectie, Tobe Leysen schuift op als tweede doelman, Vic Chambaere (18) is nu derde keeper. Didden, Limbombe en Diawara vallen af.

Ouder Recenter